نانوپلاس

۴ دلیل برای استفاده از روکش نیکل بدون الکترود

آبکاری نیکل الکترولس یک پوشش(روکش) آلیاژ نیکل با کاهش شیمیایی کنترل شده است. برخلاف سایر انواع آبکاری نیکل، نیکل بدون الکتریسیته جریان الکتریکی را شامل نمی شود و می تواند بر روی سطوحی که رسانا نیستند رسوب کند. اغلب برای افزایش مقاومت در برابر خوردگی در کاربردهای صنعتی برای راه حل پوشش موثر استفاده می شود. پیش از ادامه دادن بحث در نظر داشته باشید که برای کسب اطلاعات بیشتر و استعلام خدمات کامل مربوط به آبکاری می توانید با نانوپلاس در تماس باشید.

روکش نیکل

مقاومت روکش نیکل در برابر خوردگی

پوشش نیکل الکترولس متخلخل کمتری دارد و ضخامت ثابتی نسبت به نیکل آبکاری شده ایجاد می کند. نیکل الکترولس حاوی فسفر است تا لایه محافظی را برای رسوب ایجاد کند که مقاومت در برابر خوردگی و زنگ زدگی را افزایش می دهد. سطوح مختلف فسفر را می توان برای کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار داد، خواه به دنبال حداکثر مقاومت در برابر خوردگی در محیط های اسیدی، یا حداکثر سختی در محیط های قلیایی هستید.

افزایش دوام

ترکیبی از استحکام و مقاومت در برابر خوردگی، آبکاری نیکل بدون الکترود را برای جلوگیری از سایش هر چیزی که نیاز به سختی بالا دارد، ایده آل می کند. فرآیند کاربرد را می توان با کمی فشار فشاری برای رسوب ملایم انجام داد، با این حال پوشش نیکل بدون الکترود نیز می تواند با عملیات حرارتی بیشتر سخت شود. آبکاری نیکل بدون الکترو نیز می تواند برای بهبود روانکاری و قابلیت لحیم پذیری برای افزایش ساختار و قابلیت استفاده از مواد مورد استفاده قرار گیرد.

مقرون به صرفه

از آنجا که برای آبکاری نیکل بدون الکتریسیته نیازی به برق نیست، می تواند فرآیند کاربرد دقیق تر و کارآمدتری را ارائه دهد. با استفاده نکردن از برق می توانید در هزینه ها صرفه جویی کنید بدون این که یک پایان با کیفیت بالا به خطر بیفتد. افزایش کیفیت روکش نیکل بدون الکترو می تواند هزینه های عملیاتی را کاهش داده و خطر ضایعات را با ارائه ضخامت یکنواخت کاهش دهد. برنامه را می توان با تجهیزات کمتر و کت های کمتر تکمیل کرد.

یک برنامه همه کاره

آبکاری نیکل بدون الکترود از یک ضخامت رسوب یکنواخت، صرف نظر از شکل یا اندازه ماده ای که روی آن استفاده می شود ، سود می برد. سطح یکنواخت باعث می شود که پوشش نیکل بدون الکترو با استفاده از صفحات پیچیده یا نامنظم بر روی صفحه اعمال شود. می توان آن را روی پلاستیک و انواع فلزات بکار برد، بنابراین انتخاب وسیع تری از قطعات را می توان با سطح یکنواخت به پایان رساند. با انعطاف پذیری زیاد ضخامت و حجم آبکاری نیکل بدون الکترو، می تواند به راحتی شکاف یا فرورفتگی مواد را پر کند. آبکاری الکترولس اغلب به عنوان روکش در تابلوهای مدار چاپی لوازم الکترونیکی برای جلوگیری از خوردگی استفاده می شود.

انواع مختلف آنودایز چیست؟

آنودایز فلز فرآیند آبکاری فلز، معمولاً آلومینیوم، برای دستیابی به یک پوشش محافظ و تزئینی اکسید آندی است. این یک فلز با دوام بسیار بالا است و می تواند به طور موثر در برابر خراشیدگی، خوردگی و سایش مقاوم باشد و آن را به یک انتخاب محبوب در طیف وسیعی از صنایع در سراسر کشور تبدیل کند.

خدمات آنودایز ما با فرو بردن آلومینیوم در حمام الکترولیت های اسیدی به دست می آید. آلومینیوم (“آند”) دارای بار الکتریکی مثبت است، در حالی که حمام الکترولیت بار منفی دارد. این باعث می شود که لایه ای از فیلم نامرئی به طور طبیعی بر روی سطح آلومینیوم ایجاد شود و به آن یک لایه آنودایز داده شود. اگر به خدمات آنودایز فلزات ما علاقه دارید یا نمی دانید چه نوع آنودایز برای شما بهتر است، در اینجا راهنمای ما در مورد برخی از رایج ترین انواع آنودایز است. با نانوپلاس همراه باشید!

آنودایز اسید سولفوریک

آنودایز اسید سولفوریک یکی از رایج ترین روش های آنودایز است و همچنین نسبتاً مقرون به صرفه است. این سرویس آنودایز فلزی به ویژه در بین کاربردهایی که نیاز به سطحی سخت و مقاوم با مقاومت قابل توجه در برابر سایش دارند مورد پسند است. همچنین دارای وضوح بیشتری در مقایسه با سایر انواع آنودایز است و تنوع بیشتری را در مورد رنگ آمیزی ارائه می دهد. برخی از رایج ترین برنامه های کاربردی که دارای سطوح آنودایز شده با اسید سولفوریک هستند، سلاح های نظامی و سخت افزارهای مکانیکی هستند.

آنودایز سخت

این سرویس آنودایز به ما این امکان را می دهد که فلزات را با سختی آنودایز شده مقاوم کنیم. این کار معمولاً با اسید سولفوریک انجام می شود، اما در یک فرم بسیار متراکم تر و ضخیم تر برای رسیدن به یک استحکام بیشتر. این بدان معنی است که برای برنامه های صنعتی که به مقاومت شدید در برابر سایش نیاز دارند بسیار خوب کار می کند. صنایعی که آنودایز سخت را انتخاب می کنند، معمولاً از برنامه هایی استفاده می کنند که در محیط های سخت تری قرار دارند. این می تواند شامل چرخ دنده، سوپاپ یا پیستون باشد. آلومینیوم آنودایز سخت به دلیل ضخامت و پایان سخت، عایق الکتریکی بهتری را ارائه می دهد.

آنودایز تیتانیوم

آنودایز تیتانیوم یک فرایند اتمام الکترولیتی است که از جریان الکتریکی برای اصلاح لایه اکسید روی سطح تیتانیوم استفاده می کند. این به دلایل مختلفی از جمله کنترل خوردگی و اتصال در جامعه هوافضا و همچنین کاربردهای زیست پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد. دو نوع متداول از آنودایز تیتانیوم وجود دارد: نوع ۲ – عمدتا برای محافظت از سطح فلز در برابر اثرات سایش – و نوع ۳ – که معمولاً در دنیای پزشکی برای شناسایی بصری سریع قطعات استفاده می شود. نوع ۱ شایع تر نیست و برای درمان های گاه به گاه با درجه حرارت بالا استفاده می شود.

آنودایز رنگ

آنودایز رنگی برای کاربردهای دوام و تزئینی بسیار مناسب است. ما می توانیم رنگ های انودایزی را در فرآیند آنودایزینگ ترکیب کنیم تا جذابیت زیبایی آن را بهبود بخشیم. این رنگدانه به تمام منافذ خالی موجود در فلز نفوذ می کند و یک رنگ مهر و موم دائمی ایجاد می کند. این بدان معناست که سطوح رنگی آنودایز شده را نمی توان از سطح خراشیده و آن ها را بسیار سخت می پوشاند.

چهار نوع پوشش کروم

روکش کروم تکنیکی است که از آبکاری یک لایه نازک از عنصر شیمیایی بر روی فلز برای محافظت در برابر سایش و خوردگی تشکیل شده است. این روش رایج از یک ماده کروم برای پوشش سطوح مختلف فلزی استفاده می کند و برای طیف گسترده ای از عملکردهای خلاقانه و صنعتی استفاده می شود. این سیلندرها و پیستونهای هیدرولیک، قطعات خودرو و مکانیک، مشت ها و ابزار پرس، لوازم معدنی و کشاورزی ، شفتها و روتورها، منسوجات و ابزارهای چاپ، در کنار قالبها و پیچ ها هستند.

در اینجا چهار نوع مختلف از برنامه های کاربردی کروم آورده شده است. هر چهار می توانند دوام طولانی مدت و مقاومت در برابر خوردگی ، سایش و ضربه را در عین حفظ طراحی زیبا ارائه دهند.

  1. پوشش سخت کروم

آبکاری کروم سخت یک روش الکترولیتی است که کروم را روی یک لایه زیرین رسوب می دهد. می توان آن را بر روی تمام آلیاژهای مهندسی طبیعی اعمال کرد و سطح بالایی از چسبندگی به بستر را فراهم آورد. کروم سخت دوام، سایش و سختی را افزایش می دهد، در حالی که مقاومت کمی ایجاد می کند که آن را به بهترین انتخاب برای استفاده از کشویی فلز و فلز تبدیل می کند. پوشش کروم سخت اغلب به مناطق بیرونی اعمال می شود تا به دلیل ضخامت، ماشینکاری بعدی را انجام داده و به تخلخل بیشتری برسد.

  1. پوشش کروم بدون ترک

آبکاری کروم یک نسخه پیشرفته از کروم سخت است که در برابر خوردگی مقاوم است و برای اشکال متنوع و غیر یکنواخت کاربرد دارد. پوشش کروم بدون ترک می تواند حتی در دماهای پایین با طیف وسیعی از فلزات، از جمله فولاد ضد زنگ، مس و برنج استفاده شود. در حالی که تمام پوشش کروم را می توان در سطوح نرم و سخت استفاده کرد، این روش بیشتر برای سطوح سخت تر و تقریباً بدون خطر لایه برداری یا پوسته پوسته شدن مناسب است.

  1. پوشش تزئینی کروم

پوشش های تزئینی عملکردهای محدودتری نسبت به آبکاری کروم سخت دارند، اما نقش مهمی در صنایع مختلف ایفا می کنند. با وجود کاهش استحکام و دوام، هنگام استفاده از قطعات خودرو، ابزار، وسایل آشپزخانه و سخت افزار آلات موسیقی، هنوز یک پوشش محافظ نازک ایجاد می کند. آبکاری کروم تزئینی همچنین فلزات را در برابر زنگ زدگی و سایش حفظ می کند، به ویژه هنگامی که در شرایط مرطوب یا خورنده هستند. این یک ارائه صاف و براق دارد که به راحتی تمیز می شود و آن را به راه حل ایده آل برای چندین محصول مصرفی تبدیل می کند. آبکاری کروم تزئینی به دلیل اندازه کوچک آن در مقایسه با روکش سخت کروم سخت بسیار مفید است.

  1. پوشش نازک متراکم کروم

پوشش نازک متراکم عموماً در نواحی داخلی و قطرهای داخلی مورد استفاده قرار می گیرد که منجر به یکنواختی بهتر و کاهش تراش سطوح آبکاری شده می شود. استفاده از کروم در پوشش نازک متراکم منجر به طول عمر بیشتر، سطح صاف و مقاومت بیشتر در برابر زنگ می شود. اگرچه یک لایه نازک است، اما اغلب به دلیل تبدیل کرومات گران تر از کروم سخت است. با این حال، مزایای زیادی از پوشش متراکم نازک وجود دارد که شامل افزایش عمر سایش، مقاومت در برابر حرارت خوب و محافظت بیشتر در برابر خوردگی در هنگام استفاده بر روی قالب ها، هواپیماها و ابزار پزشکی است.

درباره ی چشمه نور

کمپانی چشمه نور است با قدمتی ۳۰ ساله میباشد ؛ همه ی محصولات این شرکت دارای گارانتی ۱۲ ماهه میباشند،  برای مشاهده ی آن ها میتوانید به سایت دکورشاپ مراجعه فرمایید.

امروزه ممکن است  به دلیل مشغله ی کاری امکان خرید حضوری و یا حتی مشاهده ی مدل ها برایتان مشکل شده باشد ؛  یکی از سایت های معتبر که امکان خرید اینترنتی  را برایتان ایجاد کرده است ، دکورشاپ میباشد .

البته این شرکت برای راحتی بیشتر شما ، امکان خرید اقساطی حتی بدون ضامن را در سایت فراهم کرده است و در صورتی که برای انتخاب محصول به مشکلی برخورد کردید میتوانید از پشتیبان های دکورشاپ به صورت رایگان مشاوره بگیرید .

برای مشاوره ی رایگان با شماره ی ۵۵۰۴۰۷۵۰-۰۲۱ تماس بگیرید.