نانوپلاس

۵ نوع آبکاری فلزی برای دمای بالا

چهار پوشش محبوب رسانای فلزی

آبکاری فرایندی است که به نام آبکاری فلز نیز شناخته می شود و یک پوشش فلزی نازک را بر روی یک لایه اعمال می کند، بنابراین ویژگی های مختلف فلز مانند مقاومت در برابر خوردگی را بهبود می بخشد و حتی می تواند جدید را معرفی کند. مواردی مانند رسانایی یا مغناطیس. یکی از مزایای مطلوب آبکاری فلز، افزایش آن در مقاومت در برابر درجه حرارت بالا است. اگر به درستی اعمال شود.

آبکاری

همه فلزات به دماهای بالا واکنش متفاوتی نشان می دهند و نقاط ذوب متفاوتی دارند، بنابراین استفاده از فلز با مقاومت حرارتی مناسب بسیار مهم است. آلیاژهای درجه حرارت بالا اغلب دارای آهن، نیکل یا کبالت هستند و معمولاً حاوی فلزات نسوز هستند. گروهی از فلزات که با نقاط ذوب بالا مشخص می شوند. فلزات نسوز در برابر هر فلز مقاوم در برابر حرارت هستند و هنگام برخورد با درجه حرارت بالا، آن ها را به عنوان یک پوشش فلزی ایده آل تبدیل می کند. آن ها همچنین در دماهای نسبتا پایین اکسید می شوند، به این معنی که قبل از استفاده از آنها در محیط های با درجه حرارت بالا، باید از یک پوشش محافظ استفاده شود.

چرا استفاده از روکش فلزی مناسب مهم است؟

هنگام انتخاب محلول نهایی برای آبکاری فلز برای یک قطعه، دانستن شرایطی که قطعه تحت آن قرار می گیرد بسیار مهم است. اگرچه این تنها نکته نیست، اما دانستن حداکثر درجه حرارت قسمت شما می تواند از هرگونه آسیب حرارتی به محصول شما جلوگیری کند، که در موارد شدید می تواند منجر به آسیب های جبران ناپذیر شود. همچنین می تواند استفاده از قطعه را طولانی کند. برخی از روکش های فلزی ممکن است مناسب باشند اما ویژگی های مشابه فلزات دیگر را ندارند ، به عنوان مثال، برخی از فلزات رسانایی کمتری دارند و برخی دیگر خورنده تر هستند، به این معنی که قسمت شما ممکن است به همان خوبی عمل نکند.

انواع آبکاری فلز برای دمای بالا عبارتند از:

آبکاری نیکل

نیکل فلزی است که به دلیل سختی و همچنین مقاومت عالی در برابر خوردگی، مقاومت در برابر سایش ، مقاومت در برابر عناصر مشهور است. پوشش های نیکل گاهی با تنگستن، قلع، بور و منگنز آلیاژ می شوند تا مقاومت در برابر خوردگی، سختی و رسانایی را بیشتر کنند. آبکاری نیکل اغلب در صنایع خودرو، هوافضا، ارتباطات و نساجی استفاده می شود.

آبکاری مس

مس دارای خواص حرارتی و الکتریکی برجسته است، از خوردگی محافظت می کند و بسیار چکش خوار است. این ویژگی ها آن را برای بخش های برق، گرمایش و صنایع فوق العاده ارزشمند می کند. آبکاری مس همچنین می تواند به عنوان یک عملیات حرارتی برای ماسک زدن استفاده شود زیرا امکان عملیات حرارتی انتخابی را فراهم می کند. با این حال، مس بسیار فعال است، به این معنی که برای برخی از کاربردها نامناسب است.

آبکاری طلا

آبکاری طلا به دلیل رسانایی عالی نقش مهمی در اجزای الکتریکی ایفا می کند، اما به دلیل خواص محافظتی که در برابر خوردگی، سایش و حرارت دارد، معمولاً در صنایع هوافضا، پزشکی و جواهرات استفاده می شود. آبکاری طلا اگرچه گران است، اما فوق العاده موثر است و می تواند در مدت زمان طولانی باعث صرفه جویی در هزینه شود.

آبکاری نقره ای

نقره نیز مانند طلا یک فلز نجیب است که در برابر خوردگی و اکسیداسیون مقاومت می کند. آبکاری نقره در برابر خوردگی محافظت می کند، مواد شیمیایی و اسیدها را به خوبی تحمل می کند و هدایت حرارتی و الکتریکی فوق العاده ای را فراهم می کند. نقره همچنین می تواند به راحتی با اکثر فلزات آلیاژ شود. با توجه به این ویژگی ها، صنایع مخابرات، خودرو، الکترونیک و انرژی خورشیدی همه از پوشش نقره به شدت استفاده می کنند. همچنین به دلیل خواص ضد میکروبی آن در زمینه پزشکی بسیار ارزشمند است.

آبکاری روی

روی به طور استثنایی در برابر خوردگی مقاومت می کند. این ویژگی را می توان با آلیاژ کردن آن با فلزات دیگر مانند نیکل بیشتر تقویت کرد. آبکاری نیکل روی ، در اصل برای صنعت خودرو به دلیل حفاظت عالی در دماهای بالا ساخته شده است ، دارای ۱۰ برابر مقاومت آبکاری روی است. آبکاری روی اغلب برای صفحات مهره ، پیچ و مهره ها و اجزای کوچک استفاده می شود و می تواند به عنوان یک لایه زیرین روی سطح قبل از رنگ آمیزی برای چسبندگی عالی مورد استفاده قرار گیرد.

نانوپلاس می تواند توصیه های مناسبی برای پوشش های فلزی برای کاربردهای درجه حرارت بالا به شما ارائه دهد. ما خدمات تکمیل فلزات را تمام نقاط ایران ارائه می دهیم، از جمله خدمات آبکاری نیکل، روی، نقره، طلا و آبکاری مس همانطور که در بالا ذکر شد. برای اطلاعات بیشتر، می توانید با پر کردن فرم آنلاین ما امروز با ما تماس بگیرید.

وقتی صحبت از فلزات و اهداف آن ها می شود، رسانایی همیشه یک عامل مهم است. بسیاری از اصطلاحات مختلف شناخته شده برای رسانایی از جمله حرارتی و الکتریکی وجود دارد. هدایت الکتریکی توانایی مواد برای عبور جریان الکتریکی است، در حالی که هدایت حرارتی توانایی مواد در انتقال گرما است. اکثریت فلزات الکتریسیته و گرما را تا حدی هدایت می کنند. هنگام انتخاب پوشش فلزی مناسب، مانند آبکاری روی، توجه به رسانایی بسیار مهم است. برخی از فلزات رساناتر از بقیه هستند و برای کاربردهای خاصی مناسب تر خواهند بود. این به نوع محصولی که نیاز به روکش و نیازهای منحصر به فرد آن دارد برمی گردد. اگر مطمئن نیستید که کدام بهترین است ، یک شرکت آبکاری می تواند به شما کمک کند.

موفقیت عملکرد یک محصول یا جزء تا حد زیادی تحت تأثیر انتخاب فلز مناسب شما خواهد بود. هر فلز دارای ویژگی های خاص خود است، دانستن اینکه کدام را انتخاب کنید می تواند مشکل باشد. در زیر به برخی از نمونه های آبکاری برای رسانا ترین پوشش های فلزی نگاه کنید.

نقره

نقره که به عنوان رسانا ترین فلز شناخته می شود، برق و گرما را بدون مشکل هدایت می کند. این بازتابندگی نوری عالی و مقاومت کم در برابر سایش را ارائه می دهد. این امر آبکاری نقره ای را برای آینه ها، رسانا در برنامه های مخابراتی و مخاطبین پوشش ایده آل می کند. روکش های نقره ای راحت تر از طلا یا مس تیره می شوند. به همین دلیل، آبکاری نقره فقط برای کاربردهای خاص مناسب است.

طلا

طلا دارای رسانایی بالایی است و مقاومت زیادی در برابر خوردگی و سایش ایجاد می کند. مقاومت فوق العاده آن به این دلیل است که از روکش طلا در فلزات کم مقاومت مانند نقره استفاده می شود. طلا ساییدگی و همچنین ظاهر فیزیکی محصولات را بهبود می بخشد. نمونه های آبکاری طلا شامل مدار چاپی طلا و جواهر و نیمه هادی است. اگرچه آبکاری طلا گران تر است ، اما برخی از بهترین مزایا را برای اجزایی که نیاز به رسانایی دارند ارائه می دهد.

مس

مس فلز دیگری است که به عنوان رسانایی بالا طبقه بندی می شود. اگرچه ترکیب الکترونی مشابه نقره دارد، مس مقاومت بیشتری در برابر خوردگی دارد. بسیاری از صنایع به دلیل ویژگی های الکتریکی و حرارتی فلزات از خدمات آبکاری مس استفاده می کنند. علاوه بر این، آبکاری مس نیز عملکرد اجزای ساده مانند پلاستیک را افزایش می دهد.

فلز روی

رسانایی روی بسیار کمتر از طلا ، مس و نقره است. با این حال، هنوز هم رسانایی خوبی را ارائه می دهد. آبکاری روی به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد زیرا به عنوان جایگزینی مقرون به صرفه تر به نظر می رسد. این فلز ارزان تر از فلزات رسانای گران قیمت تر است و همچنین دوام بالایی دارد. آبکاری روی یک راه حل عالی برای جلوگیری از زنگ زدگی فلزاتی مانند فولاد و آهن است.

نیکل و پلاتین علاوه بر چهار فلز ذکر شده در بالا، بعنوان رسانا ترین فلزات محسوب می شوند.

درباره ی چشمه نور

کمپانی چشمه نور است با قدمتی ۳۰ ساله میباشد ؛ همه ی محصولات این شرکت دارای گارانتی ۱۲ ماهه میباشند،  برای مشاهده ی آن ها میتوانید به سایت دکورشاپ مراجعه فرمایید.

امروزه ممکن است  به دلیل مشغله ی کاری امکان خرید حضوری و یا حتی مشاهده ی مدل ها برایتان مشکل شده باشد ؛  یکی از سایت های معتبر که امکان خرید اینترنتی  را برایتان ایجاد کرده است ، دکورشاپ میباشد .

البته این شرکت برای راحتی بیشتر شما ، امکان خرید اقساطی حتی بدون ضامن را در سایت فراهم کرده است و در صورتی که برای انتخاب محصول به مشکلی برخورد کردید میتوانید از پشتیبان های دکورشاپ به صورت رایگان مشاوره بگیرید .

برای مشاوره ی رایگان با شماره ی ۵۵۰۴۰۷۵۰-۰۲۱ تماس بگیرید.