نانوپلاس

حقایق مهم در مورد پوشش سرامیکی نانو

روکش اتومبیل نانو سرامیک در وهله اول چیست؟ پوشش نانو سرامیک چقدر است؟ آیا ارزشش را دارند؟ پوشش اتوماتیک اتوماتیک نانو سرامیک خودرو اتوتریز پوشش نانو سرامیک خودرو و حقیقت در مورد پوشش اتومبیل سرامیک نانو همه در مقاله جدید نانوپلاس!

این روزها مطمئناً در سراسر اینترنت پخش شده است و ویدیوهای بی شماری در رسانه های اجتماعی نشان می دهد که آب با ماشین لباسشویی فشرده می شود و گل بر روی کاپوت پرتاب می شود و فوراً از بین می رود و اثری کثیف باقی می گذارد. برای بسیاری از بینندگان، این اولین بار است که آن ها اصطلاحات “پوشش سرامیکی” یا “پوشش نانو” را می شنوند. دیگران شک دارند – آیا فیلم ها به نحوی صحنه سازی شده اند؟ آیا روکش ماشین من را خراب می کند؟

در پست امروز، ما قصد داریم واقعیت های پوشش سرامیکی ماشین شما را بررسی کنیم ، آیا آن ها آنچه را که ادعا می کنند انجام می دهند و به شما کمک می کند تصمیم بگیرید که آیا برای شما مناسب است یا خیر. اگرچه محافظتی که این پوشش ها ارائه می دهند بی نظیر است، اما بسته به آنچه شما دنبال آن هستید، معایب بالقوه ای نیز دارد. بیایید مدتی را صرف پاکسازی حقایق از داستان کنیم. این چیزی است که امروز به آن خواهیم پرداخت:

 • روکش سرامیکی چیست
 • هزینه چقدر است؟
 • روکش سرامیکی چه کار می کند؟
 • روکش سرامیکی چه کار نمی کند؟
 • افسانه های روکش ماشین
 • نتیجه

زمینه

شما می خواهید اتومبیل شما به همان اندازه شگفت انگیز به نظر برسد که روزی که آن را از فروشنده خرید کردید. اما علیرغم تلاش های شما برای نگهداری و شستشو، خراش ها، تراشه ها و لکه ها در قسمت بیرونی خودرو شما پخش می شوند و رنگ شروع به کدر شدن و محو شدن از نور خورشید می کند. هر چیزی و همه چیز دائماً به سطح ماشین شما حمله می کند. گل، گرد و غبار، باران کثیف، لکه های آب، گرد و غبار ترمزهای ناخوشایند، آلودگی تقریباً بلافاصله پس از تمیز کردن به ماشین شما می چسبد. و بگذارید قبول کنیم که شستن ماشین شما خسته کننده، یکنواخت و وقت گیر است. برف، یخ، جاده های شور، شیره درختان، گله پرندگان نیز کمکی نمی کند. ماشین اتوماتیک رنگ شما را خراشیده و رنگ می کند، در حالی که مواد شیمیایی استفاده شده برای سطح وحشتناک است. ناگفته نماند خراش های روزانه کودکان، چرخ دستی های خرید، دوچرخه و روروک مخصوص بچه ها. واکس و پولیش سطح خوبی از درخشندگی و براقیت و مقدار کمی محافظت را اضافه می کند، اما در بهترین حالت چند ماه دوام می آورد.

در اینجا جایی است که پوشش های سرامیکی خودکار وارد می شوند: روکش سرامیکی خودرو چیست؟

پوشش نانو سرامیکی ۹H چیست؟ ساده ترین راه این است که بدانید پوشش های سرامیکی این است که آنها را به عنوان لایه دوم پوست یا یک لایه محافظتی بر روی کت شفاف اتومبیل خود در نظر بگیرید. آن ها از فناوری نانو استفاده می کنند، که در اصل ذرات کوچکی هستند که یک لایه بسیار نازک و کاملاً نامرئی را برای چشم تشکیل می دهند. از آنجا که این ذرات بسیار کوچک هستند، وقتی روی سطحی اعمال می شوند، تمام منافذ را آب بندی می کنند و سطح را آبگریز (آب دافع) می کنند، اما در برابر اشعه ماوراء بنفش، خراش، مواد شیمیایی، گرمای شدید و حتی ضد گرافیتی نیز مقاوم هستند. این لایه نانو سرامیکی ۹H کاملاً شفاف است.

پوشش نانو سرامیک چیست؟ تفاوت بین یک سطح بدون روکش در مقابل یک سطح با پوشش نانو سرامیک چیست؟

این همچنین توضیح می دهد که چرا بطری ها حاوی مقدار کمی مایع (معمولاً ۳۰ میلی لیتر یا ۵۰ میلی لیتر) هستند. این ذرات به قدری کوچک هستند که این تنها چیزی است که برای پوشاندن یک خودرو لازم است. یک پوشش نانو سرامیکی با کیفیت بالا یک پیوند نیمه دائمی با سطح خودرو ایجاد می کند و در نتیجه یک لایه “قربانی” ایجاد می کند که تحت شوینده های تمیز کننده قوی شسته نمی شود یا در مدت زمان کوتاهی خراب می شود. در واقع معمولاً سال ها طول می کشد. آن ها خاک و آب را مانند هیچ چیز دیگر دفع نمی کنند، که تمیز کردن آنها را آسان تر می کند. سختی آن ها به جلوگیری از علائم گرداب و شستشو کمک می کند.

هزینه اش چقدر است؟

هزینه پوشش سرامیکی در ایران متغیر است اما طبق استاندارد جهانی: ۵۰۰ یورو – ۱۵۰۰ یورو است. اگرچه پوشش سرامیک ماشین را همه می توانند پس از چند ساعت آموزش استفاده کنند. توصیه می شود توسط متخصصان آموزش دیده و دارای مجوز انجام شود. استفاده از ابزارها و تجهیزات پیشرفته، سال ها تجربه و نیروی کار این هزینه را نسبتاً بالا می برد. در قیمت بسیار پایین تا آنجا که قیمت سرامیک حرفه ای است، می توانید انتظار داشته باشید که حداقل ۵۰۰ یورو فقط برای برنامه کاربردی پرداخت کنید. آماده سازی اولیه و حرفه ای حداقل چند صد یورو بیشتر به حداقل می رساند. بسته به شرایط رنگ، آب و هوا، اندازه خودرو و بسته هایی که انتخاب می کنید ، فرایند نانو سرامیک معمولاً بین ۱ تا ۵ روز طول می کشد.

پوشش نانو سرامیکی چه کار می کند؟

 • دلیل خوبی وجود دارد که باعث می شود محبوبیت آن ها بسیار زیاد شود. بسیاری از مزایا به سادگی در صنعت خودرو شنیده نمی شود، اما گفته می شود، برخی اقدامات احتیاطی نیز وجود دارد که باید از آن ها آگاه باشید. آبگریز بودن ویژگی مهم پوشش نانو سرامیک است. این اساساً به این معنی است که آب فوراً دفع می شود. وقتی ماشین شما روکش سرامیکی دارد، اثر آبگریز باورنکردنی این پوشش باعث می شود که آب همراه با بیشتر کثیفی، کثیفی یا گل (به دلیل اینکه همه آن ها قادر به چسباندن به رنگ وسیله نقلیه شما نیستند) از سطح آن بجوشد و از سطح آن خارج شود. وقتی مردم می پرسند “پوشش سرامیکی چیست” این اغلب اولین جواب است.
 • هرگونه کثیفی باقی مانده روی خودرو را می توان با تلاش کمتری از بین برد. تلاش بسیار کمتر.
 • اثرات آبگریز را نیز می توان با زاویه تماس آب و فرشته کشویی آب مقایسه و آزمایش کرد. زاویه تماس بیشتر به این معنی است که قطرات آب به راحتی منجمد شده و از سطح آن راحت تر بیرون می ریزند.
 • زاویه لغزش آب با مشاهده حرکت قطرات آب بر روی سطحی در درجه های مشخص اندازه گیری می شود. زاویه لغزش پایین به این معنی است که سطح لغزنده تر است، این باعث می شود که قطرات آب سریعتر از سطح خارج شوند، بنابراین توانایی تمیز شدن را بهبود می بخشد. پوشش رنگ سرامیکی در محافظت از سطح وسیله نقلیه بسیار سخت تر از یک کار معمولی رنگ کار می کند. باران و مهره آب برخلاف تجمع در سطح. برف و یخ به سطح نمی چسبد. و گل همانطور که در بالا نشان داده شد، فقط می لغزد.
 • از سختی بالای ۹H محافظت می کند و سطوح را در برابر خط و خش محافظت می کند. هنگامی که سختی لایه شفاف افزایش می یابد، به عنوان یک لایه اضافی برای محافظت در برابر خط و خش های کوچک عمل می کند و علائم پیچشی که در کت/ لاک شفاف ناشی از شستشوی ماشین ظاهر می شود، عمل می کند. این همچنین بدان معنی است که تصحیح رنگ می تواند در آینده با خیال راحت و با آسیب کمتر به رنگ اصلی انجام شود. خودروهایی که غالباً در معرض نور خورشید قرار می گیرند، شروع به مشاهده رنگ پریده و کسل کننده می کنند. این ناشی از اشعه ماوراء بنفش خورشید است که باعث اکسیداسیون رنگ خودرو می شود. با افزودن یک لایه پوشش سرامیکی به رنگ خود، می توانید اکسیداسیون را به میزان چشمگیری کاهش دهید.
 • مقاومت شیمیایی عناصر کلیدی است که دوام یک پوشش نانو سرامیکی را تعیین می کند. خودروها در معرض باران اسیدی، تمیز کردن مواد شوینده در هنگام شستن ماشین ها یا حتی کلرید منیزیم در زمستان قرار می گیرند. همانطور که قبلاً در مقاله ذکر شد، آنچه بین پوشش سرامیکی با کیفیت بالا و کیفیت پایین تفاوت ایجاد می کند فناوری نانو است که در فرمولاسیون پنهان شده است. یک پوشش نانو سرامیکی با کیفیت پایین و مبتنی بر سیلیکون فقط یک لایه اضافی از پوست را روی رنگ شما ایجاد می کند، اما نمی تواند به منافذ میکروسکوپی رنگ نفوذ کند. پیوند بسیار ضعیف است و منجر به شکست پیوند در ماه می شود. یک پوشش نانو سرامیکی با کیفیت بالا با ساختار مولکولی رنگ ماشین شما پیوند می خورد و نمی توان آن را با پاک کننده های قوی اسیدی یا قلیایی شستشو داد، به این معنی که سال ها طول می کشد نه ماه ها.
 • سطح پوشانده شده نشانگرها و دیوارنوشته های دائمی را دفع می کند و باعث می شود این علائم به راحتی حذف شوند. این فناوری ضد نفوذ به جلوگیری از نفوذ لکه در لایه یا لایه شفاف که باعث ایجاد رنگ و زردی می شود کمک می کند.

پوشش سرامیکی ۹H چه کاری انجام نمی دهد؟

بسیاری از تصورات غلط در مورد آنچه که حفاظت شامل نمی شود. برخی از آن ممکن است منطقی باشد، اما هرگز کمتر، بیایید با گفتن این مطلب شروع کنیم. حتی بهترین روکش سرامیکی اتومبیل شما را ضد خش یا ضد سنگ نمی کند و آن ها محصول جادویی همه جانبه ای نیستند که تمام خطرات احتمالی را که سطح شما در معرض آن قرار دارد حل کند. حقیقت این است که هر وسیله نقلیه از آن سود نخواهد برد.

آن ها خراش ها، تراشه های سنگی را متوقف نمی کنند، ۱۰۰ درصد از لکه های آب جلوگیری نمی کنند، مراقبت یا نگهداری مناسب را جایگزین نمی کنند، از ضربه یا فرورفتگی جلوگیری نمی کنند و برای همیشه دوام نمی آورند. فقط به این دلیل که وسیله نقلیه شما مراحل رنگ آمیزی سرامیکی را گذرانده است، این بدان معنا نیست که دیگر نیازی به گرد و غبار، شستشو یا حذف فضله پرندگان و شیره درختان ندارید. شما هنوز انجام می دهید. تفاوت این است که نگهداری رنگ شما به تلاش کمتر و زمان کمتری نیاز دارد.

افسانه های پوشش سرامیکی

ما فکر کردیم که تعدادی از افسانه هایی را که اغلب در مورد آن ها می شنویم جمع بندی می کنیم، بنابراین در صورت تعجب می توانید حقایق خود را از یک منبع معتبر دریافت کنید.

افسانه ۱: روکش های سرامیکی خودرو ضد خش هستند

بسیاری از فروشندگان و تأمین کنندگان در برابر خراش پوشش های سرامیکی ۹H برای خودروها مبالغه می کنند ، حتی تا آنجا پیش می روند که آن ها را ضد خش یا مقاوم در برابر تراشه های سنگی می نامند که کاملاً نادرست است.

خراش های کوچک را می توان با یک پوشش نانو سرامیکی با کیفیت بالا مقاومت کرد و لایه قربانی که پوشش ماشین ایجاد می کند مطمئناً در برابر حوادث جزئی که در غیر این صورت سطح شما را خدشه دار می کند، کمک می کند. برای مثال، رانندگی از طریق قلم مو، ضربه های کوچک کوچک از دوچرخه، بچه هایی که بازی می کنند یا حیواناتی که با هیجان به ماشین می پرند

بسیاری از مارک های پوشش نانو سرامیک برای خودروها دارای درجه بالای ۹H در مقیاس مداد هستند، برخی از آن ها آزمایش شده و دارای گواهینامه هستند ، برخی دیگر فقط خودشان اعلام شده اند. به طور معمول، آزمون سختی با آزمایش مستقل، صدور گواهینامه، دستگاه های بازرسی مانند TÜV SÜD یا SGS مطابق روش JIS K 5400 (مقیاس ۹B تا ۹H) انجام می شود. ۹H بالاترین مقاومت ممکن در برابر خراش، با این حال … ۹H پوشش سرامیکی برای اتومبیل آنقدر ضخیم یا انعطاف پذیر نیست که بتواند ضربه سنگی را که در سرعت بزرگراه به رنگ شما برخورد می کند جذب کند یا در برابر کسی که عمداً سعی می کند ماشین شما را خراش دهد مقاومت کند.

افسانه ۲: پوشش های نانو برای ماشین شما نیازی به تعمیر و نگهداری ندارند

افسانه دیگر این است که خودروهای روکش سرامیکی نیازی به شستشو یا نگهداری ندارند. یک پوشش میزان شستشو و نگهداری را به شدت کاهش می دهد اما نیاز شما را به طور کامل برطرف نمی کند. واقعیت این است که اگر قرار است با ماشین خود رانندگی کنید ، حتی اگر به ندرت باشد، جاده کثیف است و سطح آن حتی با یک روکش سرامیکی به تدریج کثیف تر می شود. هنوز نیاز به شستشو دارد، فقط با تلاش بسیار کمتر و فرکانس کمتر. به طور کلی با روکش خودرو، کار بسیار ساده تر خواهد بود. علاوه بر این ، هر چند هفته یکبار نیاز به پولیش را حذف می کند و در طول عمر پوشش های سرامیکی پول زیادی صرفه جویی می شود.

افسانه ۳: لایه های ضخیم تر یا بیشتر بهتر است

این تا حدی درست است. ۲-۳ لایه برای ایجاد محافظت مناسب کافی است. بسیاری از فروشندگان سعی کردند بسته های محافظ رنگ خود را با ارائه لایه های بیشتر (۵ تا ۱۰ لایه با استفاده از یک محصول واحد) به مشتریان جذاب تر جلوه دهند. یک پوشش مبتنی بر سیلیکون را به عنوان یک چسب کاغذ معمولی در نظر بگیرید، در حالی که پوشش پلی سیلازان به عنوان یک چسب فوق العاده است. مهم نیست چند لایه چسب کاغذی روی میز چوبی بمالید، اما به دلیل فرمول بندی آن، به راحتی می توان آن را جدا کرد. یک چسب فوق العاده برای ایجاد پیوند قوی نیازی به چندین لایه ندارد.

افسانه ۴: هر پوشش سرامیکی براق است

اگرچه کارهای مقدماتی انجام شده در زیر بسیار مهم است. حقیقت این است که برخی از پوشش های نانو سرامیکی برای خودروها براق زیادی ندارند. اگر رنگی محو شده دارید و روی ماشین خود روکش می زنید، باز هم رنگ آن کم رنگ می شود و کمی درخشندگی در بالای آن وجود دارد. با کیفیت بالا، تفاوت بزرگ است! آزمایش ۵۰/۵۰ روی کاپوت جلو مشکی بهترین راه برای مقایسه تفاوت درخشندگی و افزایش رنگ پوشش های سرامیکی نانو است.

همین امر در مورد علائم مه و یا چرخش صدق می کند، یک پوشش نانو سرامیکی با کیفیت پایین و محتوی حلال بالا، اگر ابتدا با فرایند اصلاح رنگ مناسب برطرف نشوند، علامت های گرداب را تحت پوشش قرار می دهد. در عوض، یک پوشش نانو سرامیکی با کیفیت بالا می تواند منافذ میکروسکوپی علائم چرخش را پر کرده و پیوند محکمی با یک لایه شفاف ایجاد کند.

درباره ی چشمه نور

کمپانی چشمه نور است با قدمتی ۳۰ ساله میباشد ؛ همه ی محصولات این شرکت دارای گارانتی ۱۲ ماهه میباشند،  برای مشاهده ی آن ها میتوانید به سایت دکورشاپ مراجعه فرمایید.

امروزه ممکن است  به دلیل مشغله ی کاری امکان خرید حضوری و یا حتی مشاهده ی مدل ها برایتان مشکل شده باشد ؛  یکی از سایت های معتبر که امکان خرید اینترنتی  را برایتان ایجاد کرده است ، دکورشاپ میباشد .

البته این شرکت برای راحتی بیشتر شما ، امکان خرید اقساطی حتی بدون ضامن را در سایت فراهم کرده است و در صورتی که برای انتخاب محصول به مشکلی برخورد کردید میتوانید از پشتیبان های دکورشاپ به صورت رایگان مشاوره بگیرید .

برای مشاوره ی رایگان با شماره ی ۵۵۰۴۰۷۵۰-۰۲۱ تماس بگیرید.

برای مطالعه ی مطالب بیشتر درباره ی موضوعاتی مانند آبکاری و نانو میتوانید به وبلاگ نانوپلاس مراجعه کنید و پاسخ بسیاری از سوالات خود را بیابید.