نانوپلاس

۴ خدمات شرکت آبکاری فلز

 کاربردهای آبکاری درست و اصولی

وقتی اکثر مردم کلمات “خدمات آبکاری” یا “تکمیل فلز” را می شنوند، ممکن است چیز زیادی به ذهن خطور نکند. مگر اینکه با موضوع آبکاری موضوع آشنا شده باشید یا در دبیرستان چیزهایی درموردش خوانده باشید، به سختی می توانید سر خود را دور بزنید. برای مشاغلی که از خدمات تکمیل فلز استفاده می کنند، دانستن آنچه در سراسر جهان انتظار می رود می تواند روند را بسیار آسان تر کند.

خدمات آبکاری

صرف نظر از اینکه کدام شرکت فلزکاری انتخاب شده است، ۴ سرویس وجود دارد که همیشه باید از آن ها انتظار داشت:

 1. سرویس کامل

یکی از مهمترین عواملی که باید از شرکت آبکاری شما انتظار داشته باشد خدمات کامل است. شرکتی که به کیفیت خود می بالد، تمام معیارها را اندازه گیری می کند تا بفهمد چه چیزی کار می کند و در کجا باید تغییرات ایجاد شود، به طوری که مشتری مجبور نباشد. داشتن یک سرویس کامل آبکاری باید اطمینان حاصل کند که هر جنبه ای که برای تولید باید در نظر گرفته شود، مورد توجه قرار گرفته است. در پایان روز، اگر خدمات کاملی دریافت نمی کنید، احتمال دارد هزینه هایی در مناطقی که باید تحت نظارت باشند هدر برود. روکش فلزی همه چیز در مورد پایان است و به دست آوردن این حق به لطف خدمات کامل باید در درجه اول اهمیت قرار گیرد.

 1. محصول نهایی مورد نظر

محصول نهایی و آبکاری شده همیشه باید برای اجرا مناسب باشد، صرف نظر از جایی که خدمات تکمیل فلز خود را دریافت می کنید. بهترین راه برای اطمینان از این امر، همکاری با شرکتی است که مشخصات مورد نظر شما را برآورده می کند. اگر شرکت تکمیل کننده فلزات شما از ابتدا تا انتها به معیارها و نظرات شما گوش دهد، تضمین بیشتری وجود دارد که محصول نهایی شرایط را برآورده کند و نیازی به تغییرات در آخرین لحظه نباشد.

 1. ارتباط روشن

به خصوص برای کسانی که ممکن است درک فنی از فرایند آبکاری نداشته باشند، برقراری ارتباط واضح در کل کلید است. شرکت تکمیل فلزات شما باید پشتیبانی و راهنمایی مستمر ارائه دهد، به طوری که دقیقاً نحوه عملکرد روش آبکاری را درک کنید.

مهم است که به یاد داشته باشید، یک شرکت آبکاری انتظار ندارد که همه از دانش علمی برخوردار باشند. بنابراین، از صحبت کردن نترسید و از آنها بخواهید اگر منطقی نیست دوباره توضیح دهند. به هر حال، شرکت تکمیل فلزات شما باید تلاش کند تا شما را با تحصیلات خود درک کند و از کسب و کار خود و نحوه ارتباط آن با شما مطلع باشد.

 1. اطلاعات پروژه در سراسر زمان انجام شدن آن

باید انتظار داشت که در طول فرآیند اطلاعات محصول را دریافت کنید. این شامل توصیه هایی در مورد فلزات صحیح است که هنگام آبکاری محصول خود استفاده کنید. پوشش های مختلف فلزی اهداف متفاوتی خواهند داشت، بنابراین مهم است که این اطلاعات به درستی با اطلاعات مشخص شود. خدمات تکمیل فلز شما همچنین باید فلزات مناسب را برای مواد محصول شما توصیه کند. به این می گویند پایان تطبیق. تطبیق نهایی اطمینان می دهد که اجزای فلزی با نمونه کنترل مشخص شده مطابقت دارند.

Passivation of Metal چیست؟

Passivation یک درمان شیمیایی است که برای افزایش مقاومت خوردگی فولاد ضد زنگ و حذف آلودگی سطح استفاده می شود. در کاربردهای تولیدی و صنعتی، لایه اکسید محافظ طبیعی روی فولاد می تواند توسط خاک، گرد و غبار و ذرات آهن ناشی از ابزار برش تجزیه شود. فرآیند تحریک را بیاموزید و درک کنید که چرا این روش برای محافظت از فولاد ضد زنگ در برابر فرسایش ایده آل است.

فرایند انفعال

خرابی فولاد ضد زنگ اغلب ناشی از ماشینکاری و ساخت است. فرایند تکمیل فلز غیرفعال سازی فولاد از نیتریک یا اسید سیتریک برای حذف آلودگی آزاد آهن از سطح فلز استفاده می کند. مواد شیمیایی نیتریک و سیتریک یک لایه اکسید محافظ ایجاد می کنند که فولاد ضد زنگ را برای حفظ دوام به حالت مقاوم در برابر خوردگی باز می گرداند. در اینجا اصولی برای محافظت از فولاد ضد زنگ در برابر فرسایش پس از غیرفعال شدن فرآیند فلز آورده شده است که برای شرکت هایی که می خواهند خدمات خوبی ارائه دهند مطالعه آن ها خالی از لطف نخواهد بود:

 • سطح فولاد را تمیز کنید تا مواد یا روغن های خارجی از بین بروند.
 • آن را با آب دیونیزه بشویید.
 • فولاد را درون اسید نیتریک یا سیتریک غوطه ور کنید تا اجازه دهید لایه اکسید نازک و شفافی که از فولاد محافظت می کند تشکیل شود.
 • دوباره فلز را بشویید و خشک کنید.
 • برای اطمینان از اثربخشی فولاد غیرفعال را آزمایش کنید.
 • پس از اتمام فرآیند، لایه اکسید ظرف ۱-۲ روز تشکیل می شود تا زنگ زدگی فولاد زیرین متوقف شود و طول عمر فلز افزایش یابد.

چرا فعال سازی فولاد مفید است؟

آلودگی هایی که می توانند بر روی سطح فولاد ضد زنگ ایجاد شوند، مکان های احتمالی خوردگی هستند که می توانند باعث تجزیه سطح شوند. کیفیت سطح فولاد ضد زنگ معمولاً می تواند از مواد خارجی یا ذرات آهن ناشی از محیط های تولیدی و صنعتی تأثیر بگذارد. غیرفعال شدن فولاد ضد زنگ روشی برای محافظت از آن در مواردی است که می تواند به خوردگی کمک کند. همچنین مزایای اضافی عقیم سازی در طول فرآیند غیرفعال شدن وجود دارد. اسیدی که فولاد وارد آن می شود سطح آن را ضد عفونی می کند.

کاربردهای بلکینگ شیمیایی چیست؟

سیاه کردن شیمیایی یکی از خدمات فراوان فلزی است که ما در نانوپلاس ارائه می دهیم. با اتمام متمایز و تطبیق پذیری، سیاه شدن شیمیایی سرد را می توان برای طیف وسیعی از کاربردها و اهداف، از اتمام خودرو تا تزئین ساده استفاده کرد. در این نوشته درباره سیاه شدن شیمیایی، اهداف کاربردی آن و نحوه استفاده از آن در صنعت بیشتر بدانید.

سیاه شدن شیمیایی چیست؟

فرآیند سیاه شدن شیمیایی نتیجه یک واکنش شیمیایی بین فلزات آهنی و نمک های اکسید کننده است و شامل سیاه شدن فولاد می شود. یک واکنش شیمیایی بین فولاد و پوشش اکسید سیاه رخ می دهد و باعث پایان جت سیاه می شود. به دلیل ظاهر منحصر به فرد و مزایای مفید، این صنعت در بین صنایع بسیار محبوب است.

هدف و کاربردهای سیاه شدن شیمیایی چیست؟

فلزاتی که تحت سیاه شدن شیمیایی قرار گرفته اند کاملاً مات هستند -فازی که در آن فلز اصلی تبدیل به تولید یک فلز خام می شود و به حداقل رساندن بازتاب نور کمک می کند. این امر به ویژه در صنایع خاص ، به ویژه صنعت خودرو مفید است، زیرا قطعات فلزی را برجسته کرده و تشخیص آن ها آسان تر است.

از آنجا که پوشش بسیار نازک است، می توان از آن بدون تأثیر بر ابعاد قطعات فلزی استفاده کرد. این امر پوشاندن قطعات کوچک ، پیچیده و پیچیده را که باید اندازه دقیق آن ها را حفظ کند، برای کاربران بسیار آسان می کند. سیاه کردن شیمیایی نه تنها اهداف کاربردی خود را دارد، بلکه زیبایی زیبایی بالایی نیز دارد. رنگ مشکی قابل توجه برخلاف سایر روکش های فلزی است، به همین دلیل است که معمولاً برای بسیاری از کاربردهای صنعتی انتخاب می شود.

تیره شدن فلز در مجموعه ای از برنامه ها استفاده می شود، مانند:

 1. قطعات ابزار: برای جلوه ای متمایز و چشمگیر.
 2. قطعات خودرو و هوافضا: کاهش تابش بازتابنده به دلایل ایمنی ضروری است.
 3. زنجیرها و زنجیر چرخ ها: فلزات سیاه شده شیمیایی برای جذب وکس، روغن و زنگ بسیار عالی هستند تا از خوردگی جلوگیری شود.
 4. قطعات ماشین: قطعات کوچک و پیچیده ماشین باید اندازه اصلی خود را حفظ کنند، بنابراین سیاه شدن شیمیایی مناسب است زیرا هیچ تاثیری در تغییر ابعاد ندارد.

درباره ی چشمه نور

کمپانی چشمه نور است با قدمتی ۳۰ ساله میباشد ؛ همه ی محصولات این شرکت دارای گارانتی ۱۲ ماهه میباشند،  برای مشاهده ی آن ها میتوانید به سایت دکورشاپ مراجعه فرمایید.

امروزه ممکن است  به دلیل مشغله ی کاری امکان خرید حضوری و یا حتی مشاهده ی مدل ها برایتان مشکل شده باشد ؛  یکی از سایت های معتبر که امکان خرید اینترنتی  را برایتان ایجاد کرده است ، دکورشاپ میباشد .

البته این شرکت برای راحتی بیشتر شما ، امکان خرید اقساطی حتی بدون ضامن را در سایت فراهم کرده است و در صورتی که برای انتخاب محصول به مشکلی برخورد کردید میتوانید از پشتیبان های دکورشاپ به صورت رایگان مشاوره بگیرید .

برای مشاوره ی رایگان با شماره ی ۵۵۰۴۰۷۵۰-۰۲۱ تماس بگیرید.