نانوپلاس

آبکاری نانو در کاربردهای مختلف

فناوری و آبکاری نانو با ذرات و سیستم های کوچکی سروکار دارد که اندازه آنها از یک نانومتر (یک هزارم میکرون تا یک میلیونیم میکرون) تا هزاران نانومتر متغیر است ، توجه به این نکته بسیار مهم است که فناوری نانو نه تنها به اندازه کوچک ذرات اشاره دارد بلکه به ساختار و توانایی دستکاری آنها نیز توجه دارد ؛ به عبارت دیگر، هرچه ماده کوچکتر باشد، احتمال تأثیر در خصوصیات آن در شرایط خاص نسبت به خصوصیات آن در سطح کلان افزایش می یابد.

آبکاری نانو

هدف از فناوری نانو چیست؟

هدف از فناوری نانو تولید محصولی با ویژگی های فیزیکی و شیمیایی منحصر به فرد و ویژه است که می تواند به روشی متفاوت از محصولاتی که قبلاً با آنها آشنا شده ایم، عمل کند.

از Inter plate تا Nanoplate

آبکاری نانواینترپلاته به عنوان یک شرکت نوآور، خلاق و پویا شرکت جدیدی به نام Nanoplate را راه اندازی کرده است که تنها فعالیت آن تولید پوشش های بهبود یافته صنعتی و هندسی، مشاوره و تحقیق و توسعه در زمینه فناوری نانو است. نانوپلیت از ذرات نانومتری استفاده می کند و آنها را در فرآیندهای آبکاری طرح های صنعتی و هندسی به منظور دستیابی به کیفیت های جدید و بهبود یافته در محصول نهایی ترکیب می کند.

 

 

 

پوشش های مهندسی یا همان آبکاری

Nanoplate یا همان آبکاری نانو با استفاده از تجربه گسترده خود در زمینه های الکتروشیمی و آبکاری، فناوری های جدیدی از پوشش های مهندسی بهبود یافته را ارائه می دهد. آنها نه تنها با کدهای سختگیرانه محیطی مطابقت دارند بلکه در شرایط سنگین و مقاومت در برابر خوردگی بهتر و ضریب اصطکاک پایین و غیره عملکرد بهتری نیز ارائه می دهند.

بر اساس تجربه جامع این شرکت در زمینه های الکتروشیمی و دستکاری سطح، فناوری های جدیدی را ارائه می دهد که می تواند سطوح پوشش داده شده بهتری را تولید کند. این فن آوری ها نشان داده اند که تحت آزمایش های تنش مکانیکی ، مقاومت در برابر خوردگی و ضرایب اصطکاک پایین، خواص بهتری تولید می کنند. ثابت شده است که فن آوری های جدید در تمام مراحل فرآیند سازگار با محیط زیست هستند – آنها باعث صرفه جویی در وقت و هزینه می شوند و برای کار کردن به انرژی کمتری نیاز دارند، آن ها را ارتقا می بخشند و ساخت را برای مهندسان که به دنبال نسل بعدی محصولات خود هستند موثرتر می کنند.

اتصال نقاط کوانتومی

اندازه ذراتی از ۵ تا ۴۰ نانومتر که اندازه آنها نزدیک به یک کریستال است. ماده ساختار شناخته شده کیفیت های نیمه رسانا یا ذرات پایه سولفات / فسفات را نشان می دهد.

توانایی کنترل ابعاد دقیق و شکل خاص به مهندس اجازه می دهد ذره ای با خواص منحصر به فرد در هر ذره بدست آورد. بنابراین، ذرات مختلفی که از یک ماده شیمیایی منشأ می گیرند، بسته به اندازه و شکل دقیق آن ها، کیفیت نوری یا الکتریکی مختلفی دارند.

استانداردترین اشکال برای تولید ذرات عبارتند از: نانو کره، میله های نانو و پوسته هسته.

پیاده سازی های زیادی با استفاده از چنین ذراتی در حوزه پزشکی و صنعت فناوری پیشرفته انجام شده است. توانایی جاسازی این ذرات همراه با سطح جز منجر به ایجاد فرصت های متعدد برای ایجاد یک سری جدید محصولات در بسیاری از مناطق می شود:

انرژی های تجدید پذیر، فناوری لیزر، سنسورهای پزشکی و موارد دیگر درباره ی آبکاری نانو

نانوپلیت آبکاری نانو توانایی تولید پوششهایی را دارد که این ذرات خاص را درون آنها ترکیب می کند. در طول مرحله توسعه، ذرات خاص دقیقاً مطابقت دارند تا نیازهای مشتری را برآورده کنند. انتخاب هوشمندانه ذرات در ترکیب با یک فرآیند بهینه تولید، مشتری را به سمت داشتن نوآورانه ترین و پیشرفته ترین محصول از نظر تکنولوژی سوق می دهد.

آبکاری نانو

سخن پایانی نانوپلاس

در این مقاله سعی شده بود تا نشان داده شود که فناوری نانو – بهره برداری از ماده هنگامی که عمداً در مقیاس بسیار کوچک ساخته شده باشد – چگونه می تواند مزایای بسیار زیادی را از جمله آبکاری نانو فراهم کند، همانطور که هر فناوری مفیدی باید داشته باشد. این یک زمینه واقعی، کاملاً گسترده و چند رشته ای از فعالیت های انسانی است و نه فقط یک عنوان رمزگذاری که می تواند در آخرین پیشنهاد تحقیق یا فعالیت تجاری در تلاش برای تأمین بودجه آن اعمال شود، اگرچه اعتراف می شود که اغلب به این روش استفاده می شود.

درباره ی چشمه نور

کمپانی چشمه نور است با قدمتی ۳۰ ساله میباشد ؛ همه ی محصولات این شرکت دارای گارانتی ۱۲ ماهه میباشند،  برای مشاهده ی آن ها میتوانید به سایت دکورشاپ مراجعه فرمایید.

امروزه ممکن است  به دلیل مشغله ی کاری امکان خرید حضوری و یا حتی مشاهده ی مدل ها برایتان مشکل شده باشد ؛  یکی از سایت های معتبر که امکان خرید اینترنتی  را برایتان ایجاد کرده است ، دکورشاپ میباشد .

البته این شرکت برای راحتی بیشتر شما ، امکان خرید اقساطی حتی بدون ضامن را در سایت فراهم کرده است و در صورتی که برای انتخاب محصول به مشکلی برخورد کردید میتوانید از پشتیبان های دکورشاپ به صورت رایگان مشاوره بگیرید .

برای مشاوره ی رایگان با شماره ی ۵۵۰۴۰۷۵۰-۰۲۱ تماس بگیرید.

موفق باشید.