نانوپلاس

همه چیز درمورد آبکاری نانو!

فناوری مدرن آبکاری نانو بسیار پیشرفته است و برای پوشش طیف گسترده ای از کاربردها توسعه یافته است ، علاوه بر استفاده سنتی برای اتمام سطح، فناوری آبکاری اکنون می تواند فرآیندهای جدیدی را برای ساخت فیلم های با کارایی بالا یا بدنه های ریزساختاری خوب در صنعت ریز الکترونیک ارائه دهد. این پیشرفت سریع منعکس کننده پتانسیل روش آبکاری آبکاری برای تبدیل شدن به یکی از فناوری های پیشرفته امروزی است. این کتاب به معرفی مفهومی از تئوری کنترل ریزساختار برای فیلم های آبکاری شده، توصیف و بحث در مورد نتایج آزمایشی مختلفی که از این تئوری پشتیبانی می کنند و در آخر، مجموعه ای از داده های تجربی در مورد ۵۳ نوع سیستم فلز / آلیاژ آبکاری شده با تأکید ویژه بر آنها را ارائه می دهد.

ریزساختار. ویژگی منحصر به فرد این پایگاه داده این است که اکثر حمام های آبکاری ساده هستند و هیچ افزودنی ندارند. علاوه بر این، مواد آمورف به عنوان زیرلایه برای جلوگیری از اثرات ساختار بستر مورد استفاده قرار گرفتند و بسترهای تک بلوری برای مطالعه پدیده رشد اپیتاکسیال انتخاب شدند.

دانشمندان دانشگاهی یا مبتنی بر تحقیق که در درجه اول به پوشش های فیلم نازک و کسانی که در زمینه فیزیک حالت جامد و دستگاه ها یا اجزای الکترونیکی کار می کنند، توجه دارند.

آبکاری نانو

پوشش نانو، که به عنوان پوشش سرامیکی نیز شناخته می شود، فرآیند استفاده از یک لایه سطحی است که ذرات خشک، آب، روغن و خاک را دفع می کند. آنها به دو صورت مایع و جامد یافت می شوند و خصوصیات مطلوبی را ارائه می دهند. به عنوان مثال، یک پوشش نانو می تواند باعث خراش سطح شود، سختی را بهبود بخشد یا آن را در برابر باکتری ها مقاوم کند.

انواع و کاربرد آبکاری نانو

آبکاری نانو

پوشش های ضد خوردگی آبکاری نانو : وقتی روی فلز قرار می گیرد، پوشش از تماس ترکیبات شیمیایی با مواد خورنده جلوگیری می کند، این روند مانند اکسیداسیون را متوقف می کند.

لباس ضد آب و نچسب آبکاری نانو : یک پوشش آب دوست می تواند روی قطعات مختلف لباس اعمال شود، در حالی که این نچسب در مبلمان ، وسایل

برقی و شیشه کاربرد دارد.

پوشش ضد باکتری آبکاری نانو : این پوشش ها به جلوگیری از رشد میکروارگانیسم ها کمک می کنند، که به ویژه برای مناطقی مانند حمل و نقل عمومی مناسب است.

پوشش مانع حرارتی آبکاری نانو : این نوع پوشش به ویژه در صنعت هواپیمایی رواج دارد و به طور معمول روی سطوح فلزی اعمال می شود. دمای بالایی که هواپیماها در آن کار می کنند امکان استفاده از پوشش ها در اتومبیل های پرقدرت را فراهم کرده است.

پوشش های ضد سایش آبکاری نانو : کاربرد اصلی این پوشش افزایش طول عمر سطح با کاهش مقدار اصطکاک ایجاد شده است.

پوشش های خود ترمیم شونده آبکاری نانو : کپسول های نانو پر شده درون این پوشش در صورت ایجاد خراش به ترمیم سطح کمک می کنند. آن ها را می توان در وسایل روزمره از جمله تلفن ها و رنگ های خودرو یافت.

پوشش های ضد انعکاس آبکاری نانو : این پوشش انتقال را افزایش نمی دهد، بلکه فقط بازتابش را در سمت حادثه کاهش می دهد

پوشش های ضد نقاشی دیواری آبکاری نانو : این پوشش ها با چشم غیرمسلح دیده نمی شوند و از هزینه های سنگین دولت و شرکت ها در پاکسازی دیوارنویسی جلوگیری می کنند.

اتصال نقاط کوانتومی

اندازه ذراتی از ۵ تا ۴۰ نانومتر که اندازه آنها نزدیک به یک کریستال است. ماده ساختار شناخته شده کیفیت های نیمه رسانا یا ذرات پایه سولفات / فسفات را نشان می دهد.

توانایی کنترل ابعاد دقیق و شکل خاص به مهندس اجازه می دهد ذره ای با خواص منحصر به فرد در هر ذره بدست آورد. بنابراین، ذرات مختلفی که از یک ماده شیمیایی منشأ می گیرند، بسته به اندازه و شکل دقیق آن ها، کیفیت نوری یا الکتریکی مختلفی دارند.

استانداردترین اشکال برای تولید ذرات عبارتند از: نانو کره، میله های نانو و پوسته هسته. پیاده سازی های زیادی با استفاده از چنین ذراتی در حوزه پزشکی و صنعت فناوری پیشرفته انجام شده است. توانایی جاسازی این ذرات همراه با سطح جزئی منجر به ایجاد فرصت های متعدد برای ایجاد یک سری جدید محصولات در بسیاری از مناطق می شود: انرژی های تجدید پذیر، فناوری لیزر، سنسورهای پزشکی و موارد دیگر.

نانوپلیت توانایی تولید پوششهایی را دارد که این ذرات خاص را درون آنها ترکیب می کند. در طول مرحله توسعه، ذرات خاص دقیقاً مطابقت دارند تا نیازهای مشتری را برآورده کنند. انتخاب هوشمندانه ذرات در ترکیب با یک فرآیند بهینه تولید، مشتری را به سمت داشتن نوآورانه ترین و پیشرفته ترین محصول از نظر تکنولوژی سوق می دهد.

آبکاری نانو

سخن پایانی نانوپلاس

در این مقاله سعی شده بود تا نشان داده شود که فناوری نانو – بهره برداری از ماده هنگامی که عمداً در مقیاس بسیار کوچک ساخته شده باشد – چگونه می تواند مزایای بسیار زیادی را از جمله آبکاری نانو فراهم کند، همانطور که هر فناوری مفیدی باید داشته باشد. این یک زمینه واقعی، کاملاً گسترده و چند رشته ای از فعالیت های انسانی است و نه فقط یک عنوان رمزگذاری که می تواند در آخرین پیشنهاد تحقیق یا فعالیت تجاری در تلاش برای تأمین بودجه آن اعمال شود، اگرچه اعتراف می شود که اغلب به این روش استفاده می شود.

درباره ی چشمه نور

کمپانی چشمه نور است با قدمتی ۳۰ ساله میباشد ؛ همه ی محصولات این شرکت دارای گارانتی ۱۲ ماهه میباشند،  برای مشاهده ی آن ها میتوانید به سایت دکورشاپ مراجعه فرمایید.

امروزه ممکن است  به دلیل مشغله ی کاری امکان خرید حضوری و یا حتی مشاهده ی مدل ها برایتان مشکل شده باشد ؛  یکی از سایت های معتبر که امکان خرید اینترنتی  را برایتان ایجاد کرده است ، دکورشاپ میباشد .

البته این شرکت برای راحتی بیشتر شما ، امکان خرید اقساطی حتی بدون ضامن را در سایت فراهم کرده است و در صورتی که برای انتخاب محصول به مشکلی برخورد کردید میتوانید از پشتیبان های دکورشاپ به صورت رایگان مشاوره بگیرید .

برای مشاوره ی رایگان با شماره ی ۵۵۰۴۰۷۵۰-۰۲۱ تماس بگیرید.

موفق باشید.