نانوپلاس

۸ دلیل برای انتخاب روکش کروم برای آبکاری!

یکی از گزینه های اصلی در مورد آبکاری فلز ، آبکاری کروم است. روکش کروم مزایای متمایزی را ارائه می دهد که آن را به بهترین گزینه برای روکش فلزی در سناریوهای متعدد تبدیل می کند. اگر قصد دارید عمر موارد خود را با روکش فلزی افزایش دهید، هشت دلیل زیر را برای انتخاب روکش کروم ذکر می کنیم ، این موارد را به دقت بررسی کنید و در نهایت نیز خوشحال می شویم نظرات شما را هم بدانیم!

روکش کروم

دلیل استفاده از آبکاری کروم چیست ؟

  1. عدم خوردگی

خوردگی یک مشکل مهم در مورد اقلام فلزی است زیرا می تواند یکپارچگی ساختاری آن ها را خراب کرده و با گذشت زمان آنها را از بین ببرد. خوشبختانه آبکاری کروم از ایجاد خوردگی روی یک ماده جلوگیری می کند. از آنجا که آبکاری کروم از زنگ زدگی جلوگیری می کند، برای کاربردهایی مانند قطعات بدنه خودرو که مستعد زنگ زدگی هستند، محبوب است. صنعت خودرو بیشتر از سایر صنایع کروم مصرف می کند.

  1. قابلیت مقاومت در برابر شرایط جوی

آبکاری کروم باعث مقاوم سازی مواد در برابر آسیب های شدید جوی می شود. اقلام آبکاری شده در معرض آسیب ناشی از دمای بسیار بالا یا پایین نیستند. آن ها همچنین به دلیل رطوبت بالا یا پایین آسیب نمی بینند. توانایی روکش کروم برای مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی باعث می شود که روکش کروم گزینه خوبی برای تقویت مواردی باشد که باید در خارج از منزل در آب و هوای بسیار وحشیانه استفاده شوند.

  1. وسیله آبکاری شده به وسیله کروم کاملا نو خواهد شد

آبکاری کروم یک روکش را روی اقلامی قرار می دهد که ظاهر آن را کاملاً زنده می کند. پس از آبکاری کروم اجناس کاملاً جدید به نظر می رسند و هرگونه عیب فیزیکی که قبلاً داشتند را از دست می دهند. آبکاری کروم روشی مقرون به صرفه برای بازگرداندن اقلام قدیمی به شرایط جدید است.

  1. ظاهر جذاب

آبکاری کروم اغلب به دلیل ظاهر صاف و براق به عنوان روشی برای زیبایی محصولات و قطعات انتخاب می شود. آبکاری کروم یک فرایند نسبتاً ساده است که به اقلام ظاهر، حس و ویژگی کاملاً جدیدی می بخشد. پایان ارائه شده توسط آبکاری کروم روشن و چشم نواز است. جذابیت ظاهری روکش کروم باعث می شود که روکش کروم انتخابی محبوب در مورد مواردی باشد که ظاهری زیبا و تزئینی دارند.

  1. عدم وجود جلوه های فلزی بستر

مزیت دیگر آبکاری کروم این است که به مواد زیرین آسیب نمی رساند. به دلیل این واقعیت که این نوع آبکاری را می توان حتی در دماهای پایین تر اجرا کرد، مواد بستر در حین استفاده از روکش کروم بدون آسیب باقی می ماند. هنگامی که آبکاری فلز در دماهای بالاتر اعمال می شود، اغلب باعث زوال و ضعیف شدن مواد زیرین می شود.

  1. رسیدگی به فرم های پیچیده

روکش فلزی گاهی اوقات محدودیت هایی از نظر پوشش اجسام با اشکال غیر معمول و نامنظم دارد. با این حال، از روکش کروم می توان در مواردی با شکل نامنظم و حتی روی اجسامی که در طرح آن ها سوراخ یا سوراخ وجود دارد استفاده کرد. بنابراین روکش کروم یک گزینه بسیار متنوع برای آبکاری فلز است.

  1. قدرت پایبندی و چسبندگی بالای کروم

برخی از انواع آبکاری فلز به همان اندازه که با روکش کروم به مواد زیرین چسبیده نمی چسبند. چسبندگی روکش کروم به دوام اجناس مورد استفاده در آن کمک می کند.

آبکاری کروم آنقدر محکم می چسبد که لایه برداری و/یا لمینت زدگی بسیار بعید است که اعمال شده باشد. پایبندی قوی از آبکاری کروم ، طول عمر آبکاری کروم را به حداکثر می رساند و نیاز به تعمیر یا نگهداری را در طول زمان به حداقل می رساند.

  1. روان کاری

آبکاری کروم شاید بهترین روانکاری را در بین سایر گزینه های روکش فلزی ارائه دهد. روانکاری آبکاری کروم از جهات متعددی سودمند است. این مزایای روانکاری به ارزش مهندسی آبکاری کروم کمک می کند. روانکاری اصطکاک بین قطعات متحرک را به حداقل می رساند. روانکاری همچنین باعث می شود اقلام روکش کروم در برابر سایش و ساییدگی ناشی از آن در طول زمان مقاومت بیشتری داشته باشند.

علاوه بر این، روانکاری آبکاری کروم احتمال وقوع گال را کاهش می دهد. گالینگ سایش سطوح فلزی را که در اثر چسبندگی هنگام لغزش ایجاد می شود، توصیف می کند، حرکات عرضی بین مواد ایجاد می شود. نانوپلاس یک شرکت تخصصی در حوزه آبکاری کروم است. برای تمام نیازهای تکمیل فلزات خود با ما تماس بگیرید.

استفاده از کروم برای خاطره سازی

هنگامی که یکی از عزیزان بیمار می شود و فوت می کند، اغلب خانواده را در سوگ از دست دادن خود عزاداری می کند. بسیاری از مردم نمی خواهند خاطرات ارزشمندی را که از عزیزان خود دارند فراموش کنند، بنابراین تصمیم می گیرند یادگاری از شخصی که از دست داده اند، نگه دارند. این یادگاری به عنوان یک یادآور دائمی از روزهای خوبی است که آن ها با هم داشتند.

اگر اخیراً یکی از عزیزان خود را از دست داده اید، ممکن است بخواهید مجموعه ای از روکش کروم آن ها را در نظر بگیرید. آبکاری کروم از اجسام در برابر خوردگی و آسیب محافظت می کند تا شما و خانواده خود بتوانید اقلام را برای همیشه دوست داشته باشید. بسیاری از مردم نمی دانند که روکش کروم چه چیزی را شامل می شود. راهنمای زیر نکاتی را درباره نحوه نگهداری از اقلام به عنوان یادگاری پس از فوت یکی از عزیزان به شما معرفی می کند.

وجود محدودیت های بزرگ در هنگام استفاده از اقلام

هنگام قرار دادن اقلام آبکاری شده، اولین کاری که باید انجام دهید این است که دریابید وسایلی که اندود می شوند چقدر بزرگ یا کوچک هستند. برخی از شرکت ها فقط می توانند مواردی را که در محدودیت اندازه خاصی قرار دارند، بشقاب کنند. دریابید که اقلام چه ابعادی می توانند داشته باشند تا اطمینان حاصل کنید که فقط اقلامی را که شرکت آبکاری می تواند به راحتی روی آن ها قرار دهد، می آورید.

مواردی را انتخاب کنید که می خواهید به طرز عاقلانه ای از آن استفاده کنید

سپس شما باید از طریق خانه شخص مورد علاقه خود بروید تا مشخص کنید که خانواده شما می خواهد کدام وسایل را اندود کرده باشد. ممکن است بخواهید مجموعه ای کامل از اقلام مورد علاقه خود را انتخاب کنید تا هر یک از اعضای خانواده بتوانند یک قطعه از مجموعه را برای همیشه برای خود داشته باشند.

برخی از خانواده ها به هر یک از اعضای خانواده اجازه می دهند اقلام مورد نظر خود را انتخاب کنند. مطمئن شوید که کدام مورد برای هر یک از اعضای خانواده تعیین شده است به طوری که هیچ کس بعد از چسباندن قطعات با آن ها دعوا نمی کند.

تعیین هزینه برای آبکاری و پوشش اقلام

قبل از موافقت با آبکاری اقلام، هزینه آن را چقدر بدانید. هزینه آبکاری می تواند بر اساس اندازه و جنس بدنه و جنس آن متفاوت باشد. ورق زدن برخی از مصالح بیشتر از بقیه است و بنابراین هزینه انجام آنها بیشتر است. به عنوان مثال، پلاستیک و آلومینیوم ممکن است مشکل تر از نیکل یا مس باشند. تعیین کنید که آیا هزینه آبکاری به طور مساوی در سرتاسر خانواده تقسیم می شود یا اینکه هر فرد هزینه خرید اقلام خود را به صورت جداگانه پرداخت می کند. برخی از شرکت های آبکاری نرخ چند تخفیف برای آبکاری چند مورد را در یک زمان به شما ارائه می دهند، بنابراین مطمئن شوید که در مورد هرگونه معامله ای که واجد شرایط آن هستید از شرکت بپرسید.

در زمان بندی انعطاف پذیر باشید

هنگام قرار دادن اقلام آبکاری، مهم است که با جدول زمانی انعطاف پذیر باشید. اگر می خواهید بلافاصله این کار را انجام دهید تا اقلام در هنگام بیداری یا مراسم تشییع توزیع شوند، ممکن است مجبور شوید هزینه اضافی بپردازید تا کار سریع انجام شود. اگر این هزینه ای است که آن ها مایل به پرداخت قبل از انجام آبکاری هستند، باید با خانواده خود صحبت کنید.

در صورت عجله نکردن، شرکت می تواند یک جدول زمانی برای زمان انجام کارها به شما ارائه دهد. شما می توانید یک مراسم جداگانه پس از اتمام توزیع آنها برنامه ریزی کنید تا مجبور نباشید هزینه بیشتری برای آبکاری بپردازید. اگر قصد دارید در آینده نزدیک اقلام را آبکاری کنید، فوراً با شرکت نانوپلاس تماس بگیرید. آن ها می توانند اجناس بزرگ و کوچک را با سهولت روی بشقاب بگذارند تا شما و خانواده تان بتوانید گنجینه های ارزشمند عزیزان خود را برای سال های آینده نگه دارید.

درباره ی چشمه نور

کمپانی چشمه نور است با قدمتی ۳۰ ساله میباشد ؛ همه ی محصولات این شرکت دارای گارانتی ۱۲ ماهه میباشند،  برای مشاهده ی آن ها میتوانید به سایت دکورشاپ مراجعه فرمایید.

امروزه ممکن است  به دلیل مشغله ی کاری امکان خرید حضوری و یا حتی مشاهده ی مدل ها برایتان مشکل شده باشد ؛  یکی از سایت های معتبر که امکان خرید اینترنتی  را برایتان ایجاد کرده است ، دکورشاپ میباشد .

البته این شرکت برای راحتی بیشتر شما ، امکان خرید اقساطی حتی بدون ضامن را در سایت فراهم کرده است و در صورتی که برای انتخاب محصول به مشکلی برخورد کردید میتوانید از پشتیبان های دکورشاپ به صورت رایگان مشاوره بگیرید .

برای مشاوره ی رایگان با شماره ی ۵۵۰۴۰۷۵۰-۰۲۱ تماس بگیرید.

برای مطالعه ی مطالب بیشتر درباره ی موضوعاتی مانند آبکاری و نانو میتوانید به وبلاگ نانوپلاس مراجعه کنید و پاسخ بسیاری از سوالات خود را بیابید.